Obecně

Jsem šťastně pracující jedinec v jedné větší firmě. Mým úkolem je téměř všechno. Starám se o Linux servery, windows servery, oracle db, návrhy sítě a její údržba, nasazovaní nových služeb apod. Jelikož se jedná o větší firmu, pracujeme v kolektivu.

Občas napíšu odborný článek, nebo blogový zápisek na odborný server www.abclinuxu.cz

Dříve jsem spravoval game hosting server (CS, CoD apod.), nyní už spravuji jen menší hosting.

Aktuální pracovní nasazení (2015)

Tak třeba mou aktuální pracovní náplní je následující (kromě linuxu a pár drobností sdílím vše s dvěma kolegy):


Tím to nekončí

Aktuálně jsme dokončili nasazení Citrixu, ale jak už to bývá, stále dochází k rozvoji, k migracím, k nasazováním nových služeb (snad se jednou třeba i to 802.1x zadaří), takže práce vesměs přibývá a přibývá a čím více je práce rozmanitější, tím více se mi líbí :).Trochu podrobněji

U hardwaru jsou to jak desktopové, tak serverové platformy. Mám zkušenosti jak s IBM servery, tak hlavně s HP servery (hlavně řady DL380). V poslední době nasazujeme i supermicro. Dalším menším oborem zájmu jsou malé chytré destičky typu BananaPI, Olimex A20 apod.

U software se zajímám jak o platformu GNU/Linux, tak o platformu MS Windows. Okrajově pak BSD odnože. Zastávám toho názoru, že žádné řešení nemá být zatracováno pouze z přesvědčení. Všeobecné znalosti jsou potřeba. Osobně dávám přednost opensourceovým řešením (ať už v placené formě, nebo v bezplatné formě). Na svých osobních i pracovních PC provozuji Arch Linux (dříve jsem několik let používal gentoo). Na serverech pak Debian, CentOS a OEL.

S čím vším mám zkušenosti?

Postupem času člověku dochází, že toho je více, než by čekal :-/.